Az Oktatási Hivatal által kiadott 7. osztályos történelem tankönyv a 19. század második harmadától a 20. század közepéig tartó időszakot öleli fel, így a diákok ebben az évben tanulnak a román megszállásról is Magyarországon. Ebben az időszakban nagyon sok olyan település volt a mai Magyarország területén, amely közel egy évig román megszállás alatt lakott.
Hogy hogyan élte meg ezt az időszakot a lakosság, arra Dr. Ducza Lajos helytörténeti kutató Kisújszállás román megszállása című kiadványából idézve mutatnak rövid összefoglalót.
Büszkén ajánljuk, olvassák el a tankönyvben található részletet: https://www.tankonyvkatalogus.hu/pdf/OH-TOR07TA__teljes.pdf