Október 23-án az 1956-os forradalom hőseire emlékeztünk, mindazokra, akik szabadságszeretetből, önfeláldozó hazafiasságból 1956. október 23-án példát mutattak az egész világnak. A városi megemlékezés a Református templomban kezdődött, ahol Szilágyi Gábor elnök-lelkész hirdetett igét. Az istentiszteletet követően az 1956-os emlékműnél helyeztük el koszorúinkat. Az ünnepi megemlékezésen F. Kovács Sándor országgyűlési képviselő mondott beszédet, majd azt követően az „Ismét magyar lett a magyar…” című színvonalas emlékműsort láthattuk a Kossuth Lajos Általános Iskola és Kollégium Tagintézmény diákjainak előadásában.