A mai napon az 1849. október 6-án kivégzett hős tábornokaink, valamint az 1848/49-es forradalom és szabadságharc áldozatainak emléke előtt hajtottunk fejet. Ez alkalomból Toldi Attila, a Nagykun Baptista Oktatási Központ Általános Iskola, Gimnázium, Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium, Illéssy Sándor Technikum és Szakképző Iskola Tagintézmény főigazgatója mondott emlékbeszédet. Ezt követően a „Lehajtom fejemet” című megható és színvonalas emlékműsort láthattuk az Illéssy Sándor Technikum és Szakképző Iskola Tagintézmény diákjainak előadásában. Majd koszorúkat helyeztek el a megemlékezők Illéssy János és Kossuth Lajos mellszobránál, valamint az 1848/49-es emlékműnél.