A bírák jogállásáról és javadalmazásáról szóló 2011. évi CLXII. törvény értelmében 4 évente kerül sor a bírósági ülnökök megválasztására. Ennek megfelelően a Köztársasági Elnök 2023. március 7. és 2023. április 30. napja közötti időintervallumra írta ki az ülnökválasztást. A jelöléshez és a jelölés elfogadásához szükséges nyomtatvány, valamint az ülnök jogaira és kötelezettségeire vonatkozó tájékoztató az alábbiakban letölthető, valamint a Kisújszállási Polgármesteri Hivatal jegyzői titkárságán átvehető (5310 Kisújszállás, Szabadság tér 1. sz. I. emelet 20. iroda, tel.: 59/520-232).

A jelentkezés határideje: 2023. április 14., péntek 12:00.

TÁJÉKOZTATÓ bírósági ülnökök megválasztásáról

A bírósági ülnök jogai és kötelezettségei

Fiatalkorú ügyében eljáró ülnök jelölése

Jelölést elfogadó nyilatkozat