Hatvanhét éve, 1956. január 31-én hunyt el a Micimackó írója A. A. Milne. Milne Cambridge-ben végezte a tanulmányait matematika szakon, ám a számok bűvöletéből egész hamar a szavak varázsába keveredett. Szerkesztője volt az egyetemi lapnak, később a Punch nevű szatirikus újság munkatársa lett. A világhírnevet és a halhatatlanságot a minden korosztály számára alapolvasmányul szolgáló, könyv alakjában 1926-ban napvilágot látott Micimackónak köszönheti. A Micimackó Magyarországon 1935-ben jelent meg Karinthy Frigyes zseniális magyarításában. A mese a mai napig töretlen sikernek örvend szinte az egész világon. A világ legnépszerűbb medvéjének csillaga van a hollywoodi Walk of Fame sétányon, Magyarországon pedig utcát neveztek el róla.