2022. szeptember 10-től – a Kormány 344/2022 (IX.9.) Kormányrendelete alapján, az Ukrajna területén fennálló fegyveres konfliktus miatt kihirdetett veszélyhelyzet ideje alatt – a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultság megállapításának jövedelemhatárai emelkedtek.

A kedvezményt meg kell állapítani, ha a gyermeket gondozó családban az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg

a) az öregségi nyugdíjminimum 180 %-át (51.300 Ft-ot), ha
- a gyermeket egyedülálló szülő vagy más törvényes képviselő gondozza,
- a gyermek tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos, vagy
- a gyermek nagykorúvá vált és megfelel a jogosultság egyéb feltételeinek.

b) az öregségi nyugdíjminimum 165 %-át (47.025 Ft-ot), az a) pont alá nem tartozó esetekben.

A jogosultság megállapításának egyéb (pl. vagyoni) feltételei nem változtak.
Bővebb információ, kérelem benyújtása a városháza földszint 14-es számú irodájában (tel.: 59/520-248).