A tartós kánikula okozta szárazság és az ebből adódó, fokozott tűzkockázat miatt a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal tűzgyújtási tilalmat rendelt el több megyében, így Jász-Nagykun-Szolnok megyében is. A tűzgyújtási tilalom idején tilos tüzet gyújtani a külterületi ingatlanokon fekvő erdőkben és fásításokban, valamint azok 200 méteres körzetében, ideértve a tűzrakó helyeket, a vasút és közút menti fásításokat, valamint a parlag- és gazégetést is.
Az aktuális tűzgyújtási tilalomról és a tűzgyújtási szabályokról a www.erdotuz.hu vagy a www.katasztrofavedelem.hu honlapon elhelyezett térképek nyújtanak további tájékoztatást.